My Favorite Movies
| ellemmo's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Old School 2003, R) |
|
| 3 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 5 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 7 |
Veronica Guerin 2003, R) |
|
| 8 |
A Night at the Roxbury 1998, PG-13) |
|
| 9 |
Hotel Rwanda 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 11 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Man About Dog 2003, Unrated) |
|
| 13 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 14 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 15 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 16 |
Date Movie 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 18 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Eurotrip 2004, R) |
|
| 20 |
Road Trip 2000, R) |
|
| 21 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 22 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 23 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 24 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 25 |
Gone in 60 Seconds 1974, PG) |
|
| 26 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 27 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 28 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 29 |
Taken 2008, PG-13) |
|
| 30 |
Blood Diamond 2006, R) |






























