My Favorite Movies


  Ellectrika's Rating My Rating
1
Splash 1984,  PG)
2
The Wizard of Oz 1939,  G)
3
Cloverfield 2008,  PG-13)
4
Return to Oz 1985,  PG)
5
Jaws 1975,  PG)
6
Jaws 2 1978,  PG)
7
Jaws 4 - The Revenge 1987,  PG-13)
8
Splash, Too 1988,  Unrated)
9
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
10
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
11
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
12
A Nightmare on Elm Street 2010,  R)
13
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
14
Thelma & Louise 1991,  R)
15
Finding Nemo 2003,  G)
16
WALL-E 2008,  G)
17
Monsters, Inc. 2001,  G)
18
Shrek 2 2004,  PG)
19
Shrek 2001,  PG)
20
Shrek the Third 2007,  PG)
21
Toy Story 1995,  G)
22
Toy Story 3 2010,  G)
23
Toy Story 2 1999,  G)
24
Over the Hedge 2006,  PG)
25
The Blair Witch Project 1999,  R)
26
Purple Rain 1984,  R)
27
Under the Cherry Moon 1986,  PG-13)
28
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
29
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
30
Madonna - Truth or Dare 1991,  R)
31
Stand by Me 1986,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments