Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  elizannie2000's Rating My Rating
1
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
2
The Pacifier 2005,  PG)
3
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
4
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
5
Ghost 1990,  PG-13)
6
Saw 2004,  R)
7
What Women Want 2000,  PG-13)
8
Jeepers Creepers 2001,  R)
9
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
10
The People Under The Stairs 1991,  R)
11
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
12
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
13
Flowers in the Attic 1987,  PG-13)
14
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
15
Purple Rain 1984,  R)
16
Saving Private Ryan 1998,  R)
17
The Crow 1994,  R)
18
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
19
Freddy vs. Jason 2003,  R)
20
The Godfather 1972,  R)
21
Million Dollar Baby 2004,  PG-13)
22
You've Got Mail 1998,  PG)
23
Uptown Girls 2003,  PG-13)
24
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
25
Cast Away 2000,  PG-13)
26
Big 1988,  PG)
27
The Green Mile 1999,  R)
28
Turner and Hooch 1989,  PG)
29
Philadelphia 1993,  PG-13)
30
Sleepless in Seattle 1993,  PG)
31
The Terminal 2004,  PG-13)
32
Forrest Gump 1994,  PG-13)
33
Apollo 13 1995,  PG)
34
Rocky 1976,  PG)
Rocky
I love all the rocky movies
35
Rocky IV 1985,  PG)
36
Rocky V 1990,  PG-13)
37
Rocky III 1982,  PG)
38
Rocky II 1979,  PG)
39
Rambo: First Blood Part II 1985,  R)
40
Rambo III 1988,  R)
41
First Blood (Rambo: First Blood) 1982,  R)
42
Baby Boy 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments