Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  elitzhuzhu's Rating My Rating
1
The Polar Express 2004,  G)
The Polar Express
a good and nice movie
2
Seven Years in Tibet 1997,  PG-13)
Seven Years in Tibet
i luv this show that features brad pitt as a arrogant fellow in tibet.
3
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
4
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
Indiana Jones and the Temple of Doom
i love indiana!!!
5
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark)
i love it!!!!!
6
Die Another Day 2002,  PG-13)
Die Another Day
this is nice!!!! i luv pierce brosnan as james bond!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7
Antz 1998,  PG)
Antz
:)
8
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
i luv mark wahlberg!!
9
The Perfect Storm 2000,  PG-13)
The Perfect Storm
even though the ending was sad... i still luv the show!!!
10
The Departed 2006,  R)
11
Little Buddha 1994,  PG)
12
Kundun 1997,  PG-13)
13
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
a truely admiring lov story that will touch mein hert 4evea
14
Elf 2003,  PG)
Elf
eh! very nice!
15
New York, I Love You 2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments