My Favorite Movies


  elijahpierson's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
I like this one, but I like the second one better.
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
LovitLoveitLoveit!
3
Garfield - The Movie 2004,  PG)
Garfield - The Movie
Love-it!
4
Garfield: A Tail of Two Kitties 2006,  PG)
Garfield: A Tail of Two Kitties
Just the same as Open Season!
5
Shrek 2001,  PG)
Shrek
a god one.
6
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
Love it!
7
Ice Age 2002,  PG)
8
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
9
TMNT 2007,  PG)
TMNT
My dad and me will see it tommorow, and I know I will love it!
10
Superman Returns 2006,  PG-13)
11
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
Spider-Man 2
Good.
12
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
Aw-some!
13
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
The same as POTC 2 and Spy Kids 3-D.
14
Zoom 2006,  PG)
15
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002,  G)
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause
Just the same as POTC 2 , Spy Kids 3-D, and High School Musical.
16
Elf 2003,  PG)
Elf
Love-it!
17
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
I really like this movie
18
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
19
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
Love it!
20
Jump In! 2007,  Unrated)
21
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
Who-Hoo!
22
Meet the Robinsons 2007,  G)
Meet the Robinsons
I love this one!
23
Garfield As Himself 2004,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments