Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  elenikonstantine's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
4
300 2007,  R)
5
The Notebook 2004,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
7
Braveheart 1995,  R)
8
The Matrix 1999,  R)
9
Grease 1978,  PG)
10
The Shawshank Redemption 1994,  R)
11
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
12
GoodFellas 1990,  R)
13
Love Actually 2003,  R)
14
Batman Begins 2005,  PG-13)
15
Little Miss Sunshine 2006,  R)
16
The Breakfast Club 1985,  R)
17
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
18
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
19
The Green Mile 1999,  R)
20
The Castle 1997,  R)
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
22
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
23
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
25
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
26
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
27
The Blues Brothers 1980,  R)
28
Pulp Fiction 1994,  R)
29
Serenity 2005,  PG-13)
30
The Princess Bride 1987,  PG)
31
Sin City 2005,  R)
32
Pride and Prejudice 2005,  PG)
33
The Last of the Mohicans 1992,  R)
34
Star Trek 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments