My Favorite Movies


  elenaki42's Rating My Rating
1
Stay Alive 2006,  PG-13)
2
Fast & Furious 2009,  PG-13)
3
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
4
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
5
Underworld: Evolution 2006,  R)
6
Underworld 2003,  R)
7
Underworld: The Rise of the Lycans 2009,  R)
8
School of Rock 2003,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
10
Spider-Man 2002,  PG-13)
11
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
12
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
13
The Amazing Spider-Man 2012,  PG-13)
14
Disturbia 2007,  PG-13)
15
She's the Man 2006,  PG-13)
16
Eragon 2006,  PG)
17
Ghost Rider 2007,  PG-13)
18
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
19
The Hangover 2009,  R)
20
Into the Blue 2: The Reef 2009,  Unrated)
21
The Prestige 2006,  PG-13)
22
Requiem for a Dream 2000,  R)
23
A Cinderella Story 2004,  PG)
24
Pretty Woman 1990,  R)
25
Step Up 2006,  PG-13)
26
The Grudge 2 2006,  PG-13)
27
The Ring Three 2009,  Unrated)
28
The Ring 2002,  PG-13)
29
The Ring Two 2005,  PG-13)
30
Boogeyman II (Revenge of the Boogeyman) 1983,  R)
31
Boogeyman 2005,  PG-13)
32
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
33
Boogeyman 3 2008,  Unrated)
34
Black Christmas 2006,  R)
35
Panic Room 2002,  R)
36
The Spirit 2008,  PG-13)
37
Monsters, Inc. 2001,  G)
38
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
39
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
40
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
41
Step Up 2 the Streets 2008,  PG-13)
42
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
43
Terminator Salvation 2009,  PG-13)
44
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
45
The Haunting of Molly Hartley 2008,  PG-13)
46
S. Darko: A Donnie Darko Tale 2009,  R)
47
30 Days of Night 2007,  R)
48
I Am Legend 2007,  PG-13)
49
Cloverfield 2008,  PG-13)
50
Hancock 2008,  PG-13)
51
The Silence of the Lambs 1991,  R)
52
Four Weddings and a Funeral 1994,  R)
53
Basic Instinct 1992,  R)
54
Basic Instinct 2 2006,  R)
55
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
56
Elektra 2005,  PG-13)
57
Daredevil 2003,  PG-13)
58
Gothika 2003,  R)
59
The Notebook 2004,  PG-13)
60
He Say, She Say, But What Does God Say? 2005,  Unrated)
61
All Good Things 2010,  R)
62
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
63
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
64
Passengers 2008,  PG-13)
65
Get Smart 2008,  PG-13)
66
The Crow 1994,  R)
67
Hitman 2007,  R)
68
The Girl Next Door 2004,  R)
69
The Quiet 2005,  R)
70
The Pacifier 2005,  PG)
71
Into the Blue 2005,  PG-13)
72
Transporter 3 2008,  PG-13)
73
Transporter 2 2005,  PG-13)
74
The Transporter 2002,  PG-13)
75
The Final Destination 2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments