My Favorite Movies
| ElBoricua1972's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Warriors 1979, R) |
|
| 2 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 3 |
Back to the Future Part III 1990, PG) |
|
| 4 |
Back to the Future Part II 1989, PG) |
|
| 5 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 6 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 7 |
Rocky Balboa 2006, PG) |
|
| 8 |
Rocky IV 1985, PG) |
|
| 9 |
Rocky V 1990, PG-13) |
|
| 10 |
Rocky III 1982, PG) |
|
| 11 |
Rocky II 1979, PG) |
|
| 12 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 13 |
Rambo III 1988, R) |
|
| 14 |
Rambo: First Blood Part II 1985, R) |
|
| 15 |
Beat Street 1984, PG) |
|
| 16 |
The Last Dragon 1985, PG-13) |
|
| 17 |
Game of Death 1978, R) |
|
| 18 |
Enter the Dragon 1973, R) |
|
| 19 |
Jing wu men (Fist of Fury) (The Chinese Connection) 1972, R) |
|
| 20 |
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) 1971, R) |
|
| 21 |
Eddie Murphy Delirious 1983, Unrated) |
|
| 22 |
Last Man Standing 1996, R) |
|
| 23 |
Halloween 2007, R) |























