My Favorite Movies


  eklypse's Rating My Rating
1
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
2
Mr. Brooks 2007,  R)
3
Rent 2005,  PG-13)
4
Danny Roane: 1st Time Director 2006,  Unrated)
5
The Man from Earth 2007,  Unrated)
6
Sin City 2005,  R)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
8
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
15
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
16
Pitch Black 2000,  R)
17
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
18
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
19
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
20
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
21
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
22
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
23
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
24
The Contract 2007,  R)
25
The Devil's Advocate 1997,  R)
26
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
27
Sleepy Hollow 1999,  R)
28
Benny & Joon 1993,  PG)
29
Across the Universe 2007,  PG-13)
30
Once 2007,  R)
31
Adaptation 2002,  R)
32
Alexander 2004,  R)
33
Interview with the Vampire 1994,  R)
34
Queen of the Damned 2002,  R)
35
The Great Debaters 2007,  PG-13)
36
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
37
Dead Poets Society 1989,  PG)
38
Jumanji 1995,  PG)
39
Night at the Museum 2006,  PG)
40
Dogma 1999,  R)
41
Independence Day 1996,  PG-13)
42
Hitch 2005,  PG-13)
43
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments