My Favorite Movies


  eklips22's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
one of my favorite movies the best
2
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
3
Step Up 2006,  PG-13)
4
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
6
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
Final Fantasy VII - Advent Children
cloud kill sephiroth
7
Final Destination 2 2003,  R)
8
All About the Benjamins 2002,  R)
9
I Am Sam 2001,  PG-13)
10
Flubber 1997,  PG)
11
Son of the Mask 2005,  PG)
12
High School Musical 2006,  G)
13
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
14
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
15
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
this movie is hilarious and one of the best that i ve seen
16
The Marine 2006,  PG-13)
The Marine
john cena kicks ass
17
An American Tail 1986,  G)
An American Tail
there r no cats in American
18
Sky High 2005,  PG)
19
Bad Boys II 2003,  R)
20
The Forgotten 2004,  PG-13)
21
Radio 2003,  PG)
22
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
23
The Italian Job 2003,  PG-13)
The Italian Job
the movie was great
24
Shark Tale 2004,  PG)
25
Superman Returns 2006,  PG-13)
26
Who Framed Roger Rabbit 1988,  PG)
27
Remember the Titans 2000,  PG)
28
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
29
Big Daddy 1999,  PG-13)
30
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
31
Little Man 2006,  PG-13)
32
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
33
The Iron Giant 1999,  PG)
34
The Godfather 1972,  R)
35
Gone in 60 Seconds 1974,  PG)
36
Hellboy 2004,  PG-13)
37
Employee of the Month 2006,  PG-13)
38
The Exorcist 1973,  R)
39
The Passion of the Christ 2004,  R)
40
Blade: Trinity 2004,  R)
41
Jackass: Number Two 2006,  R)
42
Twister 1996,  PG-13)
43
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
44
Doctor Dolittle 1967,  G)
45
The Transporter 2002,  PG-13)
46
Robots 2005,  PG)
47
Phone Booth 2003,  R)
48
Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas 2001,  PG)
49
Over the Hedge 2006,  PG)
50
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
51
National Treasure 2004,  PG)
52
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
53
Nanny McPhee 2006,  PG)
54
Final Destination 2000,  R)
55
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
56
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
57
Forrest Gump 1994,  PG-13)
58
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
59
I, Robot 2004,  PG-13)
60
Monsters, Inc. 2001,  G)
61
Lady and the Tramp 1955,  G)
62
The New Guy 2002,  PG-13)
63
The Prince of Egypt 1998,  PG)
64
The Cable Guy 1996,  PG-13)
65
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
66
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
67
Barbershop 2 - Back in Business 2004,  PG-13)
68
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
this movie is the best one this year hell yea Ghst rider
69
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
this movie was good
70
Reign Over Me 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments