My Favorite Movies
| ekdeewana's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
101 Dalmatians 1961, G) |
|
| 2 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 3 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 4 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 5 |
Beauty and the Beast 1991, G) |
|
| 6 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 7 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 8 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 10 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 11 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 12 |
American Pie 1999, R) |
|
| 13 |
Dreamgirls 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |














