My Favorite Movies


  1. ekamoss
  2. Erica

Give list a short description

  ekamoss's Rating My Rating
1
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
2
Van Helsing 2004,  PG-13)
3
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
4
The Lost Boys 1987,  R)
5
Labyrinth 1986,  PG)
6
Casanova 2005,  R)
7
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
8
The Four Feathers 2002,  PG-13)
9
The Patriot 2000,  R)
10
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
11
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
12
50 First Dates 2004,  PG-13)
13
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
14
Bad Girls 1994,  R)
15
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
16
Firestarter 1984,  R)
17
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
18
Boys on the Side 1995,  R)
19
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)
20
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
21
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
22
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
23
Scream 1996,  R)
24
The Witches of Eastwick 1987,  R)
25
Mermaids 1990,  PG-13)
26
Stuck On You 2003,  PG-13)
27
Mask 1985,  PG-13)
28
Where the Heart Is 2000,  PG-13)
29
Cold Mountain 2003,  R)
30
V for Vendetta 2006,  R)
31
The Best Little Whorehouse in Texas 1982,  R)
32
Rhinestone 1984,  PG)
33
Death Becomes Her 1992,  PG-13)
34
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
35
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
36
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
37
The Fifth Element 1997,  PG-13)
38
The Whole Nine Yards 2000,  R)
39
The Whole Ten Yards 2004,  PG-13)
40
The Kid 2000,  PG)
41
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
42
Armageddon 1998,  PG-13)
43
Die Hard 1988,  R)
44
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments