My Favorite Movies


  eilash12's Rating My Rating
1
The Bridges of Madison County 1995,  PG-13)
2
An Almost Perfect Affair 1979,  PG)
3
Danielle Steel's a Perfect Stranger 2005,  Unrated)
4
Nobody's Perfect 1990,  PG-13)
5
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
6
Legally Blonde 2001,  PG-13)
7
The Perfect Stranger 2005,  Unrated)
8
When a Man Loves a Woman 1994,  R)
9
Shanghai Kiss 2007,  Unrated)
Shanghai Kiss
this is a great movie...
10
Dear John 2010,  PG-13)
Dear John
its a very simple story..ideal for thos ein a long distance relationship....its something that inspires how love works between two people with pure intention and thus tells how communication works in teh relationship...never the less...this awesome...the character are soft but firm.......

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments