Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ehenry44's Rating My Rating
1
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
2
Clueless 1995,  PG-13)
3
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
I love the music!!!!!
4
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
Bride and Prejudice
An awsome movie! (if you like musicals)
5
Practical Magic 1998,  PG-13)
Practical Magic
LOVE IT!!!!!
6
Legally Blonde 2001,  PG-13)
Legally Blonde
Sooooooooooooo Funny!!!
7
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
8
Blood and Chocolate 2007,  PG-13)
Blood and Chocolate
This was as good as the book.
9
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
Good music.
10
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
A great movie.
11
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
12
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
Good!
13
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
Great
14
So I Married an Axe Murderer 1993,  PG-13)
So I Married an Axe Murderer
Love Mick Myers!
15
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
16
Read it and Weep 2006,  G)
Read it and Weep
OK.
17
The Parent Trap 1998,  PG)
18
Underworld 2003,  R)
Underworld
Sooooooooo Good!
19
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
Not as good, but not bad!
20
Beauty Shop 2005,  PG-13)
Beauty Shop
Love The Queen!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments