Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  effect21's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
Donnie Darko 2001,  R)
3
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
4
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
5
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
6
Sleepy Hollow 1999,  R)
7
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
8
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
9
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
10
From Hell 2001,  R)
11
Beetlejuice 1988,  PG)
12
The World of Stainboy 2000,  Unrated)
13
Halloween 2007,  R)
14
House of 1000 Corpses 2002,  R)
15
The Devil's Rejects 2005,  R)
16
Shaun of the Dead 2004,  R)
17
Hot Fuzz 2006,  R)
18
The Shawshank Redemption 1994,  R)
19
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975,  R)
20
Stephen King's The Shining (MINI-SERIES) 2003,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments