My Favorite Movies
| eeyup's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 2 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 3 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 4 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 5 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 6 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 7 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 8 |
Stalker 1979, Unrated) |
|
| 9 |
Memento 2000, R) |
|
| 10 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 11 |
Revolver 2005, R) |
|
| 12 |
Milk 2008, R) |
|
| 13 |
24 Hour Party People 2002, R) |
|
| 14 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 15 |
Once 2007, R) |
|
| 16 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 17 |
Fa Yeung Nin Wa (In the Mood for Love) 2000, PG) |
|
| 18 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 19 |
Into the Wild 2007, R) |
|
| 20 |
I'm Not There 2007, R) |
|
| 21 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 22 |
The Boss of it All (Direktřren for det hele) 2006, Unrated) |
|
| 23 |
Sin City 2005, R) |
|
| 24 |
The Kite Runner 2007, PG-13) |
























