My Favorite Movies
| edubonini's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
La Stanza del Figlio (The Son's Room) 2001, R) |
|
| 2 |
Roma, cittą aperta (Open City) 1945, Unrated) |
|
| 3 |
The Deer Hunter 1978, R) |
|
| 4 |
Barry Lyndon 1975, PG) |
|
| 5 |
Rois et Reine (Kings and Queen) 2004, Unrated) |
|
| 6 |
Manhattan 1979, R) |
|
| 7 |
Sunset Boulevard 1950, Unrated) |
|
| 8 |
The Taste of Others 2002, R) |
|
| 9 |
Match Point 2005, R) |
|
| 10 |
The Royal Tenenbaums 2002, R) |
|
| 11 |
Murder by Death 1976, PG) |











