My Favorite Movies
| edjiang1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 2 |
Memento 2000, R) |
|
| 3 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 4 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 6 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 7 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 8 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 9 |
La grande vadrouille (Don't Look Now - We're Being Shot at) 1966, G) |
|
| 10 |
Mou gaan dou (Infernal Affairs) 2002, R) |









