My Favorite Movies


  eDiLmaRiE's Rating My Rating
1
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
a very exciting movie...yet scary...
2
Timeline 2003,  PG-13)
Timeline
this one's really nice...somewhat a history we cant live if we believe
3
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
eventhough i didn't quite see all of it from the start to the end...i must rather say...i already understand the story even if i only watch the trailers...and i almost cry...oh what an emo am i?
4
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
the best...i cried on this...
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
i love this one....its the best ever
6
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
i really love this one, this is the best ever
7
Just My Luck 2006,  PG-13)
Just My Luck
not all of it are just luck, you got the chance to prove it..
8
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
it's so nice i almost cried
9
Click 2006,  PG-13)
Click
realize sooner
10
The Pacifier 2005,  PG)
The Pacifier
really great....
11
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
this one rock!!
12
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
i love this one....its the best ever
13
Troy 2004,  R)
Troy
handsome achiles and paris
14
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
i sometimes feel it too
15
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
this is very nice...
16
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
really great...i love it
17
Wendy Wu: Homecoming Warrior 2006,  PG)
Wendy Wu: Homecoming Warrior
this is great especially the kung fu moves
18
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
the best and the funniest movie ive ever seen
19
Underworld 2003,  R)
Underworld
i'm confuse...am i in the side of the vampires or lycans?
20
Underworld: Evolution 2006,  R)
Underworld: Evolution
i love the united forces of hybrids... i love selene and michael...

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments