My Favorite Movies
| edgeheadxx's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Crow 1994, R) |
|
| 2 |
The Crow: City of Angels 1996, R) |
|
| 3 |
The Crow - Wicked Prayer 2005, R) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 5 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Friday 1995, R) |
|
| 7 |
Fire in the Sky 1993, PG-13) |
|
| 8 |
Saw 2004, R) |
|
| 9 |
Ghostbusters 1984, PG) |
|
| 10 |
Ghostbusters 2 1989, PG) |
|
| 11 |
Pet Shop of Horrors 1999, Unrated) |
|
| 12 |
Madame Butterfly 1995, Unrated) |
|
| 13 |
Clue 1985, PG) |
|
| 14 |
She-Devil 1989, PG-13) |
|
| 15 |
Death Becomes Her 1992, PG-13) |
|
| 16 |
WALL-E 2008, G) |
|
| 17 |
Frontière(s) (Frontier(s)) 2007, NC-17) |
|
| 18 |
Martyrs 2008, R) |

















