My Favorite Movies


  edduay's Rating My Rating
1
Casablanca 1942,  PG)
2
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
3
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
4
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull 2008,  PG-13)
5
GoldenEye 1995,  PG-13)
6
An Affair to Remember 1957,  Unrated)
7
Serendipity 2001,  PG-13)
8
Zapped! 1982,  R)
9
The Matador 2005,  R)
10
Laws of Attraction 2004,  PG-13)
11
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
12
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
13
Superman 1978,  PG)
14
Superman Returns 2006,  PG-13)
15
Superman II 1981,  PG)
16
Superman III 1983,  PG)
17
Superman IV: The Quest for Peace 1987,  PG)
18
Die Hard 1988,  R)
19
Speed 1994,  R)
20
Notting Hill 1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments