My Favorite Movies
i love these films..not in order of preference.
| ED809's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
As Good As It Gets 1997, PG-13) |
|
| 2 |
Some Like It Hot 1959, Unrated) |
|
| 3 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 5 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 6 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 7 |
High Fidelity 2000, R) |
|
| 8 |
Say Anything... 1989, PG-13) |
|
| 9 |
Grosse Pointe Blank 1997, R) |
|
| 10 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 11 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 12 |
Fargo 1996, R) |
|
| 13 |
Magnolia 1999, R) |
|
| 14 |
There Will Be Blood 2007, R) |
|
| 15 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 16 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 17 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 18 |
Jaws 1975, PG) |
|
| 19 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 20 |
Toy Story 1995, G) |
|
| 21 |
Singin' in the Rain 1952, G) |
|
| 22 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |























garrick4 posted 3 years ago
Something's no right - you've rated one of your favourite films as 3.5??