My Favorite Movies
just a few of my favorites.
| ecstasia's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Heathers 1988, R) |
|
| 2 |
East of Eden 1955, PG) |
|
| 3 |
Midnight in the Garden of Good and Evil 1997, R) |
|
| 4 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 5 |
But I'm A Cheerleader 1999, R) |
|
| 6 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 7 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 8 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 9 |
Rebel Without a Cause 1955, PG-13) |
|
| 10 |
Gentlemen Prefer Blondes 1953, Unrated) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 12 |
Niagara 1953, Unrated) |
|
| 13 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 14 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 15 |
Gleaming the Cube 1989, PG-13) |
|
| 16 |
Velvet Goldmine 1998, R) |
|
| 17 |
Into the Woods 2006, Unrated) |
|
| 18 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 19 |
Jawbreaker 1999, R) |
|
| 20 |
Pay It Forward 2000, PG-13) |




















