Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  echelon8977's Rating My Rating
1
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
The Phantom of the Opera
this movie is brilliant!
2
Across the Universe 2007,  PG-13)
Across the Universe
Amazing!
3
Saving Private Ryan 1998,  R)
4
The Passion of the Christ 2004,  R)
The Passion of the Christ
Hands down one of the best movies EVER made.
5
Tombstone 1993,  R)
6
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
7
The Snow Walker 2003,  PG)
8
Constantine 2005,  R)
9
Into the Wild 2007,  R)
Into the Wild
Amazing! I loved this movie. The story really touched me. I have always wondered what it would be like to live off the land. Touching story.
10
Hidalgo 2004,  PG-13)
11
The Patriot 2000,  R)
The Patriot
Mel Gibson and Health Ledger what more do I have to say? They both gave amazing performances.
12
Beyond Borders 2003,  R)
13
The Departed 2006,  R)
The Departed
This movie was awesome!!
14
Shooter 2007,  R)
Shooter
OMG this movie was F@%KING AWESOME!
15
Australia 2008,  PG-13)
16
Kiss Kiss, Bang Bang 2005,  R)
Kiss Kiss, Bang Bang
can't go wrong with this movie...if you haven't seen it go watch it!
17
Munich 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments