Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ebonyjwriter's Rating My Rating
1
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
2
Jurassic Park III 2001,  PG-13)
3
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004,  PG-13)
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
One of the funniest movies ever
4
Shrek 2001,  PG)
Shrek
I love Shrek
5
Shrek 2 2004,  PG)
6
Shrek the Third 2007,  PG)
7
Antz 1998,  PG)
8
Imitation of Life 1958,  Unrated)
Imitation of Life
The best movie of all times
9
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
If I hadn't seen it a million times I might watch it tonight
10
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
The Lion King 1 1/2
Loved it
11
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
Diary of a Mad Black Woman
Great movie to see - a real chic flick
12
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World 1963,  G)
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World
Funny
13
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause 2002,  G)
14
The Santa Clause 3: The Escape Clause 2006,  G)
The Santa Clause 3: The Escape Clause
I like all the Santa Claus movies
15
The Santa Clause 1994,  PG)
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
17
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Loved it
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
19
The Matrix 1999,  R)
20
The Matrix Reloaded 2003,  R)
21
The Matrix Revolutions 2003,  R)
The Matrix Revolutions
If I wasn't a Matrix fan I'd have to scratch this one off the list

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments