Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  DzEeY's Rating My Rating
1
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
2
Feel the Noise 2007,  PG-13)
3
White Chicks 2004,  PG-13)
4
White Noise 2005,  PG-13)
5
White Men Can't Jump 1992,  R)
6
Pimps Up, Ho's Down 1999,  R)
7
Pride 2007,  PG)
8
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
9
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
10
Family Reunion: The Movie 2002,  PG-13)
11
Madea's Family Reunion 2002,  PG-13)
12
Madea's Class Reunion 2003,  Unrated)
13
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
14
White Noise 2: The Light 2007,  PG-13)
15
Save the Last Dance 2 2006,  PG-13)
16
White Men Can't Dance ,  PG)
17
Dora the Explorer: Save the Day! 2006,  Unrated)
18
Barney - Sing and Dance with Barney 2004,  Unrated)
19
Rugrats in Paris - The Movie 2000,  G)
20
Rugrats Go Wild 2003,  PG)
21
The Rugrats Movie 1998,  G)
22
Rugrats Tales From The Crib: Snow White 2005,  Unrated)
23
Get Rich or Die Tryin' 2005,  R)
24
Dr. Dolittle 3 2006,  PG)
25
Do or Die 1991,  R)
26
Waist Deep 2006,  R)
27
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
28
Baby Boy 2001,  R)
29
Four Brothers 2005,  R)
30
What's Love Got To Do With It? 1993,  R)
31
Phat Beach 1996,  R)
32
Phat Girlz 2006,  PG-13)
33
Like Mike 2 2006,  PG)
34
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
35
Big Momma's House 2000,  PG-13)
36
Bear in the Big Blue House - Early to Bed, Early to Rise 2005,  Unrated)
37
Bear in the Big Blue House Live! 2003,  G)
38
Bear in the Big Blue House - Sense-Sational 2005,  Unrated)
39
Bear in the Big Blue House - Dance Party 2002,  G)
40
Bear in the Big Blue House - Shapes, Sounds & Colors with Bear 2000,  Unrated)
41
Bear in the Big Blue House - Visiting The Doctor With Bear 2001,  Unrated)
42
Bear in the Big Blue House - Storytelling with Bear 2005,  Unrated)
43
Who's Your Caddy? 2007,  PG-13)
44
ATL 2006,  PG-13)
45
Poetic Justice 1993,  R)
46
Dennis the Menace 1993,  PG)
47
Menace II Society 1993,  R)
48
Dennis the Menace Strikes Again 1998,  G)
49
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments