My Favorite Movies
| dysto's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
21 Grams 2003, R) |
|
| 2 |
Johnny Got His Gun 1971, PG) |
|
| 3 |
Twin Falls Idaho 1999, R) |
|
| 4 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 5 |
Shakespeare in Love 1998, R) |
|
| 6 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 7 |
Things You Can Tell Just By Looking At Her 2000, PG-13) |
|
| 8 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 9 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 10 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 11 |
Kiss Kiss, Bang Bang 2005, R) |
|
| 12 |
Into the Wild 2007, R) |












