My Favorite Movies
| Dykie's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ellen DeGeneres: The Beginning 2000, R) |
|
| 2 |
Mr. Wrong 1996, PG-13) |
|
| 3 |
Ellen DeGeneres: Here and Now 2003, PG) |
|
| 4 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 5 |
House of Wax 2005, R) |
|
| 6 |
Set It Off 1996, R) |
|
| 7 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001, R) |
|
| 8 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 9 |
Wild Side (All The Way) 1995, R) |
|
| 10 |
Tipping the Velvet 2002, R) |
|
| 11 |
In & Out 1997, PG-13) |
|
| 12 |
The Birdcage 1996, R) |












