Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  DyingAngel666's Rating My Rating
1
Stardust 2007,  PG-13)
Stardust
Awesome Film and love the soundtrack, except TAKE THAT
2
Hellboy Animated: Blood and Iron 2007,  Unrated)
3
Hellboy Animated: Sword of Storms 2006,  Unrated)
4
Dracula 2000 2000,  R)
Dracula 2000
OMG brilliantly done, love this but he should have suvived i think
5
Dark Prince: The True Story of Dracula (Dracula - The Dark Prince) 2000,  R)
6
Countess Dracula 1972,  PG)
7
Blood For Dracula 2005,  R)
8
Drácula (Dracula, Spanish Version) 1931,  Unrated)
9
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
Bram Stoker's Dracula
Really good and stays close to the book
10
Hogfather 2007,  Unrated)
Hogfather
weird and Wonderfulll
11
Armageddon 1998,  PG-13)
Armageddon
Cool
12
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
that would sooo piss of any guy i know
13
Event Horizon 1997,  R)
Event Horizon
freacky stuff but i love it
14
Black Horizon 2001,  R)
15
Lost Horizon 1973,  Unrated)
16
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
the CGI is brilliant and love the film
17
Van Helsing: The London Assignment 2004,  PG-13)
Van Helsing: The London Assignment
not as good as the origanal Van Helsing
18
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
Cool Graphics
19
Hellboy 2004,  PG-13)
Hellboy
Love this film
20
Pollyanna 2002,  Unrated)
Pollyanna
brill film
21
Metallica - Some Kind of Monster 2003,  R)
Metallica - Some Kind of Monster
ROCK ON
22
Nightwish: From Wishes to Eternity - Live 2005,  Unrated)
Nightwish: From Wishes to Eternity - Live
AWESOME !!!!!
23
Angels and Demons Revealed 2004,  Unrated)
Angels and Demons Revealed
still need to watch more of this but it's cool
24
Angels & Demons 2009,  PG-13)
Angels & Demons
Im reading the book and loving it so this film better be good !!!!!!!!
25
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
Such an awsome film ^^ love it, and really got my heart pumping
26
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
P.S. I Love You
awww so soppy but i do actually like this one
27
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
Such an awsome film, one of depps best i belive
28
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
awsome film, i love it
29
Dreamcatcher 2003,  R)
Dreamcatcher
OMG freaky film and gets really scary at parts, but blumming awsome, thanx for letting me watvh it chick
30
The Thief Lord 2005,  PG)
The Thief Lord
Kwl film
31
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
Brillaint film, the music rocks, and those cars omg they are so kwl
32
My Super Ex-Girlfriend 2006,  PG-13)
My Super Ex-Girlfriend
Lmao i would do so much worse to a guy who broke my heart lol brilliantly funny film though ^^
33
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
Brilliant film and i agree with the tittle

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments