Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dyaniehnah06's Rating My Rating
1
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
love it
2
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
my favorite
3
Serendipity 2001,  PG-13)
Serendipity
my all time fave
4
He's Just Not That Into You 2009,  PG-13)
He's Just Not That Into You
i super love it:)
5
The Proposal 2009,  PG-13)
6
The Five People You Meet in Heaven 2004,  Unrated)
The Five People You Meet in Heaven
i heart mitch albom........

love it...love it...love
7
Notting Hill 1999,  PG-13)
Notting Hill
Im just a girl standing in front of a boy asking him to love me:)
8
My Sister's Keeper 2009,  PG-13)
My Sister's Keeper
hanky pls...
9
Veronika Decides to Die 2009,  R)
Veronika Decides to Die
i cant wait to watch this.....my all time fave book.....i heart paulo coelho....
10
Fool's Gold 2008,  PG-13)
Fool's Gold
funny movie.....
11
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
fall in love again......:)
12
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
i love
13
If Only 2004,  PG-13)
If Only
tissue...tissue...tear jerker....
14
A Cinderella Story 2004,  PG)
15
My Sassy Girl 2007,  PG-13)
My Sassy Girl
i heart jesse bradford....hihi:)
16
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
A Lot Like Love
fall inlove again and again...
17
Sweet November 2001,  PG-13)
Sweet November
i cried a lot while watching this movie.....TT
18
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
edward edward edward...bite me....lol:)
19
Little Black Book 2004,  PG-13)
Little Black Book
i super love it

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments