My Favorite Movies
| dx0ne's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 2 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 3 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 4 |
The Transporter 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Underworld 2003, R) |
|
| 6 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Aliens 1986, R) |
|
| 8 |
Constantine 2005, R) |
|
| 9 |
Blade 1998, R) |
|
| 10 |
Brat 1997, Unrated) |
|
| 11 |
Brat 2 (Brother II) (The Brother 2) (On the Way Home) 2000, Unrated) |
|
| 12 |
Scarface 1983, R) |
|
| 13 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 14 |
Donnie Brasco 1997, R) |
|
| 15 |
Heat 1995, R) |
|
| 16 |
Falling Down 1993, R) |
|
| 17 |
The Game 1997, R) |
|
| 18 |
Johnny Mnemonic 1995, R) |
|
| 19 |
American History X 1998, R) |
|
| 20 |
The Believer 2001, R) |
|
| 21 |
Ghost in the Shell 1996, R) |
|
| 22 |
Syriana 2005, R) |
|
| 23 |
Training Day 2001, R) |
|
| 24 |
Bad Boys 1995, R) |
|
| 25 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 26 |
One Tough Cop 1998, R) |
|
| 27 |
Hannibal 2001, R) |
|
| 28 |
The Siege 1998, R) |
|
| 29 |
Fallen 1998, R) |
|
| 30 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 31 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 32 |
Resident Evil 2002, R) |
































