My Favorite Movies


  dwnch's Rating My Rating
1
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
my fav movie
2
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003,  PG-13)
3
The Silence of the Lambs 1991,  R)
4
28 Days Later 2002,  R)
5
Pulp Fiction 1994,  R)
6
Walk the Line 2005,  PG-13)
7
Cinderella Man 2005,  PG-13)
8
Big Fish 2004,  PG-13)
9
The Shawshank Redemption 1994,  R)
10
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
11
Jerry Maguire 1996,  R)
12
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
13
The Matrix 1999,  R)
14
Bad Santa 2003,  R)
15
A Clockwork Orange 1971,  R)
16
Dead Silence (Silence) (The Only Witness) 2003,  R)
17
Jarhead 2005,  R)
18
Apocalypto 2006,  R)
19
Constantine 2005,  R)
20
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)
21
Babel 2006,  R)
22
The Wizard of Oz 1939,  G)
23
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
24
The Italian Job 2003,  PG-13)
25
Titan A.E. 2000,  PG)
26
Stay 2005,  R)
27
Dance with the Devil (Perdita Durango) 1997,  R)
Dance with the Devil (Perdita Durango)
this rocks it was sick and awesome!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments