Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Dwaynesjoy's Rating My Rating
1
Promise 1986,  Unrated)
2
Ghosts of Goldfield 2007,  R)
3
Brewster's Millions 1945,  Unrated)
4
There Are No Children Here 1993,  Unrated)
5
Good Neighbor Sam 1964,  PG-13)
6
McCloud: Who Killed Miss U.S.A.? (Portrait of a Dead Girl ) 1970,  Unrated)
7
Johnny Cash at Folsom Prison 2008,  Unrated)
8
Take Me Back to Oklahoma 1940,  Unrated)
9
The Fuller Brush Girl 1950,  Unrated)
10
Johnny Come Lately (Johnny Vagabond) 1943,  Unrated)
11
On the Old Spanish Trail 1947,  G)
12
The Good Witch's Garden 2009,  Unrated)
13
Poor Little Rich Girl: The Barbara Hutton Story 1987,  Unrated)
14
It Came Upon the Midnight Clear 1984,  Unrated)
15
The New Frontier 1935,  Unrated)
16
The Hills of Utah 1951,  Unrated)
17
Surf Party 1964,  Unrated)
18
The Beach Boys: An American Family 2000,  Unrated)
19
Windmills of the Gods 1988,  Unrated)
20
The Carson City Kid 1940,  Unrated)
21
A Christmas Reunion 1995,  PG)
22
Ernest Goes to Splash Mountain 1989,  Unrated)
23
Range Feud 1931,  Unrated)
24
Moonlight and Mistletoe 2008,  Unrated)
25
On Top of Old Smoky 1953,  Unrated)
26
Ride, Ranger, Ride 1936,  Unrated)
27
Yodelin' Kid from Pine Ridge 1937,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments