My Favorite Movies
| dwaller205's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Phantom of the Opera 1943, Unrated) |
|
| 2 |
The Phantom of the Opera 1989, R) |
|
| 3 |
Saw III 2006, R) |
|
| 4 |
Saw II 2005, R) |
|
| 5 |
Saw (short film) 2003, Unrated) |
|
| 6 |
Fried Green Tomatoes 1991, PG-13) |
|
| 7 |
Leaving Normal 1992, R) |
|
| 8 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 9 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 10 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 11 |
Steel Magnolias 1989, PG) |
|
| 12 |
Ray 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Pay It Forward 2000, PG-13) |
|
| 14 |
Brigadoon 1954, G) |
|
| 15 |
If These Walls Could Talk 2 2000, R) |













