My Favorite Movies
Trevor
| dutchboydvh's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Torch Song Trilogy 1988, R) |
|
| 2 |
Beautiful Boxer 2004, Unrated) |
|
| 3 |
Never Again 2001, R) |
|
| 4 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 5 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 6 |
Unleashed (Danny the Dog) 2005, R) |
|
| 7 |
The Laramie Project 2001, R) |
|
| 8 |
Under One Roof 2002, Unrated)
The story was simple, but easy to believe. None of the acting was over the top, and the actors made this a believeable, sweet romantic and quite funny film. This movie was a pleasent suprise for me. When it began, and I saw the video/digital format I thought to myself "oh god, here we go". But I was quickly overjoyed with the storyline as well as the acting. All thumbs up! |
|
| 9 |
The Killing Fields 1984, R) |
|
| 10 |
Metrosexuality 2001, Unrated) |
|
| 11 |
Trevor 1994, G) |










