My Favorite Movies


  Dustman29's Rating My Rating
1
I Spit on Your Grave (Day of the Woman) 1977,  R)
2
Sunshine 2007,  R)
3
Kataude mashin gāru (The Machine Girl) 2007,  Unrated)
4
Suspiria 1977,  R)
5
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
6
Requiem for a Dream 2000,  R)
Requiem for a Dream
The Best film EVER.
7
Cannibal Holocaust 1979,  NC-17)
8
The Thing 1982,  R)
9
The Goonies 1985,  PG)
10
Shaun of the Dead 2004,  R)
11
Day of the Dead 2007,  R)
12
Schindler's List 1993,  R)
13
The Fountain 2006,  PG-13)
14
Creepshow 2 1987,  R)
15
Carlito's Way 1993,  R)
16
Braveheart 1995,  R)
17
Man on Fire 2004,  R)
18
The Last Boy Scout 1991,  R)
19
A Christmas Story 1983,  PG)
20
Porky's 1981,  R)
21
GoodFellas 1990,  R)
22
Munich 2005,  R)
23
The Shawshank Redemption 1994,  R)
24
Black Hawk Down 2001,  R)
25
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford 2007,  R)
26
Rounders 1998,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments