My Favorite Movies
| duplez's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 3 |
Star Trek II - The Wrath of Khan 1982, PG) |
|
| 4 |
Star Trek IV - The Voyage Home 1986, PG) |
|
| 5 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 7 |
Batman: Mask Of The Phantasm 1993, PG) |
|
| 8 |
Batman & Mr. Freeze - SubZero 1998, Unrated) |
|
| 9 |
Batman: Dead End 2003, Unrated) |
|
| 10 |
Eraser 1996, R) |
|
| 11 |
The Sum of All Fears 2002, PG-13) |
|
| 12 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 13 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 14 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 15 |
Superman 1978, PG) |
|
| 16 |
Superman II 1981, PG) |
|
| 17 |
Superman II: The Richard Donner Cut 2006, PG) |
|
| 18 |
The Batman/Superman Movie 1998, PG) |
|
| 19 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 21 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 22 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 23 |
Local Hero 1983, PG) |
|
| 24 |
The Ghost and the Darkness 1996, R)
A gripping adventure movie |
|
| 25 |
Spy Game 2001, R) |
|
| 26 |
Sneakers 1992, PG-13) |


























