Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dudette90's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
the best. johnny and orli are like so funny in this can't wait until the next one comes out.
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
this is a really good movie. anyone who hasnt seen it must see it. and there's goin to be a third. can't wait.
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
i loved like beyond loved this movie. tho there was like 2 much betrayal but besides that its really good. lol
4
Pride and Prejudice 2005,  PG)
5
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
6
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
such a good movie everyone should see it
7
Armageddon 1998,  PG-13)
8
Stepmom 1998,  PG-13)
9
Serenity 2005,  PG-13)
Serenity
i love this movie.
10
Jack Frost 1998,  PG)
11
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
such a good movie
12
Under the Tuscan Sun 2003,  PG-13)
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
i saw this twice in like the space of 12-14 hrs lol. its the best lol daniel radcliffe is soooooo hot.
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
cant wait till this movie comes out. the sixth and seventh books are my fave so i hope the movies are just as good.
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
16
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments