My Favorite Movies
Give list a short description
| DudeKarma27's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Heat 1995, R) |
|
| 2 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 3 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 4 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 5 |
Snatch 2001, R) |
|
| 6 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 7 |
Spartan 2004, R) |
|
| 8 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 9 |
Unforgiven 1992, R) |
|
| 10 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 11 |
Casino Royale 2006, PG-13) |
|
| 12 |
The World's Fastest Indian 2005, PG-13) |
|
| 13 |
Casino 1995, R) |
|
| 14 |
American History X 1998, R) |
|
| 15 |
Chinatown 1974, R) |
|
| 16 |
In America 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Two Hands 1999, R) |
|
| 18 |
Deadly Prey 1987, R) |
|
| 19 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |



















