My Favorite Movies
Action and Aventure, A little romance, Books made into GOOD movies, Happy movies... Very rarely scary movies
| DuckiStar's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Clueless 1995, PG-13) |
|
| 2 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 3 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Mary Poppins 1964, G) |
|
| 5 |
Blade 1998, R) |
|
| 6 |
Cool Runnings 1993, PG) |
|
| 7 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 8 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Robin Hood: Men in Tights 1993, PG-13) |
|
| 11 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 12 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 13 |
Ice Princess 2005, G) |
|
| 14 |
Blade II 2002, R) |
|
| 15 |
Police Academy 1984, R) |
|
| 16 |
Walk the Line 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 18 |
The Wedding Date 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 20 |
Center Stage 2000, PG-13) |
|
| 21 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 22 |
Blazing Saddles 1974, R) |
|
| 23 |
Inkheart 2008, PG) |























