My Favorite Movies
| duckeysdream's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Covenant 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 5 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Nine Months 1995, PG-13) |
|
| 7 |
White Noise 2005, PG-13) |
|
| 8 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 9 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Descent 2005, R) |
|
| 11 |
Shallow Hal 2001, PG-13) |
|
| 12 |
The Cannonball Run 1981, PG) |
|
| 13 |
Smokey and the Bandit 1977, PG) |
|
| 14 |
Smokey and the Bandit II 1980, PG) |
|
| 15 |
Dr. Giggles 1992, R) |
|
| 16 |
The Island of Dr. Moreau 1996, PG-13) |
|
| 17 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 18 |
Vampires 1998, R) |
|
| 19 |
The Messengers 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Practical Magic 1998, PG-13) |
|
| 21 |
Buffy the Vampire Slayer 1992, PG-13) |
|
| 22 |
Interview with the Vampire 1994, R) |






















