My Favorite Movies
| DuckAmuck's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 2 |
Psycho 1960, R) |
|
| 3 |
The Invisible Man 1933, Unrated) |
|
| 4 |
The Poseidon Adventure 1972, PG) |
|
| 5 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 6 |
Lilo & Stitch 2003, G) |
|
| 7 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 8 |
The Exorcist 1973, R) |
|
| 9 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 10 |
The Thin Man 1934, Unrated) |
|
| 11 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 12 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 13 |
Clue 1985, PG) |













