My Favorite Movies


  1. drzook07
  2. David

Farrah once again proves she has acting chops. a wonderful performance.

  drzook07's Rating My Rating
1
Halloween 1978,  R)
Halloween
My absolute favorite movie of all time.
2
The Burning Bed 1985,  Unrated)
The Burning Bed
Farrah gives the performance of a lifetime. A must see.
3
Desperately Seeking Susan 1985,  PG-13)
4
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
Best of the Star Wars movies. Darth Vader is bad ass.
5
Rebel Without a Cause 1955,  PG-13)
Rebel Without a Cause
Love James Dean.
6
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
Could very well be the most beautiful love story ever told.
7
Gentlemen Prefer Blondes 1953,  Unrated)
8
The Silence of the Lambs 1991,  R)
9
Extremities 1986,  R)
Extremities
Farrah once again gives a riveting performance.
10
The Green Mile 1999,  R)
11
Riding the Bullet 2004,  R)
12
Storm of the Century 1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments