My Favorite Movies


  1. dryridgecats
  2. Deborah

Horror, Thrillers, Suspence, Diaster Movies, Superheroes

  dryridgecats's Rating My Rating
1
Snakes on a Plane 2006,  R)
Snakes on a Plane
loved it!!!
2
The Descent 2005,  R)
3
The Hills Have Eyes 2 2007,  R)
The Hills Have Eyes 2
Loved this movie!!!
4
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
Loved this Movie!!!!
5
Deep Blue Sea 1999,  R)
6
Aliens 1986,  R)
7
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
8
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
9
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
10
Poseidon 2006,  PG-13)
11
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
12
The Messengers 2007,  PG-13)
13
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
15
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
16
Saw II 2005,  R)
17
The Ring 2002,  PG-13)
18
White Chicks 2004,  PG-13)
19
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
20
Batman 1989,  PG-13)
21
Spider-Man 2002,  PG-13)
22
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde 2003,  PG-13)
23
King Kong 2005,  PG-13)
24
Primeval 2007,  R)
25
Finding Nemo 2003,  G)
26
Shrek 2001,  PG)
27
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
29
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
30
The Shawshank Redemption 1994,  R)
31
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
32
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
33
Batman Begins 2005,  PG-13)
34
The Green Mile 1999,  R)
35
Superman Returns 2006,  PG-13)
36
Jeepers Creepers 2 2003,  R)
37
Jeepers Creepers 2001,  R)
38
Wrong Turn 2003,  R)
39
Wrong Turn 3: Left for Dead 2009,  Unrated)
40
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
41
The Concorde... Airport '79 1979,  PG)
42
Airport 1970,  G)
43
Airport 1975 1974,  PG)
44
Airport '77 1976,  PG)
45
Central Airport 1933,  Unrated)
46
Starflight: The Plane That Couldn't Land (Airport 85)(Starflight One) 1983,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments