My Favorite Movies
| dropbear75's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 3 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 4 |
Shooter 2007, R) |
|
| 5 |
300 2007, R) |
|
| 6 |
The Usual Suspects 1995, R) |
|
| 7 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 8 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 9 |
Old School 2003, R) |
|
| 10 |
Sin City 2005, R) |
|
| 11 |
Office Space 1999, R) |
|
| 12 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 13 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 14 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 16 |
The Departed 2006, R) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 19 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 20 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 21 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 22 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 23 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
























