My Favorite Movies
| drmoaven's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 2 |
The Departed 2006, R) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 5 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 6 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 7 |
Heat 1995, R) |
|
| 8 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 9 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 10 |
Shooter 2007, R) |
|
| 11 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 12 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 13 |
I Am Legend 2007, PG-13) |
|
| 14 |
Saving Private Ryan 1998, R) |














