My Favorite Movies


  Drewsky34's Rating My Rating
1
Bridge to Terabithia 2007,  PG)
2
The Lion King 1994,  G)
3
Grease 1978,  PG)
4
Willy Wonka and the Chocolate Factory 1971,  G)
5
The Wizard of Oz 1939,  G)
6
Sister Act 1992,  PG)
7
Mary Poppins 1964,  G)
8
The Sound of Music 1965,  G)
9
Honey 2003,  PG-13)
10
Chicago 2002,  PG-13)
11
Annie 1981,  PG)
12
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
13
Billy Elliot 2001,  R)
14
Forrest Gump 1994,  PG-13)
15
Zenon: Girl of the 21st Century 1999,  Unrated)
16
New York Minute 2004,  PG)
17
Sahara 2005,  PG-13)
18
Garfield - The Movie 2004,  PG)
19
Aquamarine 2006,  PG)
20
Blades of Glory 2007,  PG-13)
21
Charlotte's Web 2006,  G)
Charlotte's Web
Beautiful story about an interspeces friendship.
22
Larry the Cable Guy: Health Inspector 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments