My Favorite Movies
| dreamweaver1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Stick It 2006, PG) |
|
| 2 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 3 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 4 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 5 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 6 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 8 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 9 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 10 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 11 |
Cars 2006, G) |
|
| 12 |
Dude, Where's My Car? 2000, PG-13) |
|
| 13 |
Whatever It Takes 2000, PG-13) |
|
| 14 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 15 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 16 |
Where the Heart Is 2000, PG-13) |
|
| 17 |
Home Fries 1998, PG-13) |
|
| 18 |
Old School 2003, R) |
|
| 19 |
A Night at the Roxbury 1998, PG-13) |
|
| 20 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 21 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 22 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 23 |
John Tucker Must Die 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 25 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 26 |
Cellular 2004, PG-13) |
|
| 27 |
My Best Friend's Wedding 1997, PG-13) |
|
| 28 |
Stepmom 1998, PG-13) |
|
| 29 |
Elizabethtown 2005, PG-13) |
|
| 30 |
Dick 1999, PG-13) |
|
| 31 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 32 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 33 |
To Kill A Mockingbird 1962, Unrated) |
|
| 34 |
Sweet November 2001, PG-13) |
|
| 35 |
Casablanca 1942, PG) |



































