My Favorite Movies
| dreamflight4's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 2 |
The Crow 1994, R) |
|
| 3 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 4 |
A Walk in the Clouds 1995, PG-13) |
|
| 5 |
The Last of the Mohicans 1992, R) |
|
| 6 |
The Man Who Cried 2000, R) |
|
| 7 |
Camelot 1967, G) |
|
| 8 |
Romeo and Juliet 1968, PG) |
|
| 9 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Something the Lord Made 2004, Unrated) |
|
| 13 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Star Trek - Nemesis 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 16 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 17 |
Grizzly Man 2005, R) |
|
| 18 |
The Clan of the Cave Bear 1986, R) |


















