My Favorite Movies
| DreadDeath's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Robin Hood 1973, G) |
|
| 2 |
Robin Hood: Men in Tights 1993, PG-13) |
|
| 3 |
Robin Hood: Prince of Thieves 1991, PG-13) |
|
| 4 |
They Call Me Trinity (Lo chiamavano Trinità) 1970, G) |
|
| 5 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 6 |
The Punisher 1989, R) |
|
| 7 |
Swordfish 2001, R) |
|
| 8 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 9 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 10 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990, PG) |
|
| 14 |
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze 1991, PG) |
|
| 15 |
Teenage Mutant Ninja Turtles III 1993, PG) |
|
| 16 |
Daredevil 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Lethal Weapon 1987, R) |
|
| 18 |
Lethal Weapon 2 1989, R) |
|
| 19 |
Lethal Weapon 3 1992, R) |
|
| 20 |
Lethal Weapon 4 1998, R) |
|
| 21 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 22 |
Final Fantasy VII - Advent Children 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Who Framed Roger Rabbit 1988, PG) |
|
| 24 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 25 |
Iron Man 2008, PG-13) |

























